Dorostenci urvali první tři body

19.9. odehráli jako úplně první v sezoně své zápasy naši dorostenci. V okleštěné sestavě, která byla způsobena zejména nemocemi se vypravili do pražských Střešovic, kde se utkali s týmy SK Florbal Benešov a Tatran Střešovice B.

SK Florbal Benešov – 8:5

První zápas mladé žraloky čekal středočeský celek z Benešova, který měl ve svých řadách hned několik starších žáků. Nicméně svým počtem od začátku utkání převyšoval nad našimi chlapci. Do zápasu jsme vstoupili ovšem dobře naladění a tak hned ve druhé minutě využil příležitosti Dominik Černý. V následujících minutách přidali branky Lukáš Hadač a Bedřich Švec a když za zády benešovského brankáře zazvonila poprvé tyč, svítil na časomíře teprve čas 4 minuty.

Benešovští se ale oklepali ze špatného úvodu a do konce třetiny dokázali korigovat na 2:4. V druhém dějství se dokonce stav vyrovnal na 4:4 a Lukáš Hadač musel vzít vedení zpět na naší stranu a v zápětí přidal další branku. Díky několika důležitým zákrokům naší brankářky Nikče Řepíkové jsme udrželi vedení a na přestávku se šlo za stavu 6:4.

V poslední třetině benešovští zatlačili, nicméně když za stavu 7:5 odkryli branku a zkusili hru v šesti proti pěti vytrestal je střelou zpoza poloviny Ondřej Kuchta. Konečný stav utkání 8:5.

Po třetinách: 4:2; 2:2; 2:1 KB: Hadač 3+0, Kuchta 2+0, Böhm: 1+1, Petřík 0+2, Švec 1+0, Černý 1+0

Tatran Střešovice B – 4:16

Do druhého zápasu se nastupovalo s jedno zápasovou přestávkou. Už to, že soupeře, který hrál ve své hale, čekal teprve první zápas na turnaji a navíc měl k dispozici 16 hráčů do pole předznamenávalo, že body zůstanou na domácí palubovce. Zajímavostí zápasu byl i fakt, že na lavičce domácích vedl mladé tatranské hráče bývalý trenér a zároveň hráč A-týmu žraloků Martin Petřík.

Začátek první třetiny ukázal, jak jsou domácí při chuti, kdy na bránu žraloků létal jeden balonek za druhým. Prvního gólu se soupeř dočkal ve 2. minutě. Po dalším gólu dokázal ještě kontrovat Lukáš Hadač, nicméně do konce třetiny se Tatranu podařilo skórovat ještě třikrát. Nutno podotknout, že se naši hráči srdnatě pouštěli do sprinterských soubojů i do srážek ve snaze získat balonek za každou cenu, což se jim leckdy podařilo.

Druhá třetina se nesla v duchu té první. Šance spíše na straně domácích nicméně i několik zajímavých střel na straně hostů. Po jedné takové z hole Ondry Kuchty dokonce zacinkalo břevno za zády tatranského golmana. Na konci prostřední části svítilo na tabuli přijatelných 2:8.

Rozuzlení přinesla závěrečná pasáž. Notně unavené mužstvo žraloků již nestíhalo ani ve sprinterských soubojích a navíc se začala kromě únavy projevovat i ztráta koncentrace. Ne jednou tak byla k vidění nepřesná přihrávka středem hřiště, která končila na holích soupeře na vrcholu velkého brankoviště. Z těchto chyb padlo do naší sítě během třetiny nejméně 5 gólů, celkově jich bylo 8. V závěrečné minutě si ještě alespoň částečně napravili reputaci Lukáš Hadač s Dominikem Černým, kteří po pěkné kombinaci zakončovali sekundu před koncem na konečné skóre 4:16.

Po třetinách: 1:5; 1:3; 2:8 KB: Hadač 3+0, Černý 0+2, Švec 1+0, Kuchta 0+1

Hodnocení trenéra

První turnaj dorostenců vyvolával velké otazníky. Zejména proto, že tohle družstvo ještě loni většinou hrálo ve starších žácích. Dalším problémem bylo, že jsme měli řadu omluvenek a na turnaj tak odjeli v 8 lidech. Nicméně první utkání se nám povedlo dobře rozehrát a otěže zápasu jsme již nepustili.

Do druhého zápasu jsme šli s cílem nepřivodit si zranění a odehrát se ctí. Kluky jsem se i po neúspěchu snažil motivovat ke hře a myslím si, že první dvě třetiny jsme podali srdnatý a bojovný výkon. Poslední třetinu nemůžu hodnotit objektivně – únava se projevila zejména ztrátou koncentrace a soupeř, který je velmi technicky a kombinačně vyspělý, toho dokázal bez problému využít. Tři body na začátek ale bereme všemi deseti, máme ale na čem pracovat.