Rozhovor k nové identitě

Pár otázek týkajících se nového loga, na které nám odpoví předseda klubu Marek Roubíček:

Proč se vedení klubu rozhodlo nechat vytvořit nové logo?

Abych mohl odpovědět, musím začít v březnu letošního roku. Předčasné ukončení sezóny vyústilo (kromě smolného nepostupu A-týmu) taky ve spousty času, který by normálně zabral florbal na hřišti. Myšlenky na posunutí klubu zase o několik kroků dopředu mi zrály v hlavě již dlouho a právě díky získanému prostoru se mi povedlo je předat i na své kolegy napříč realizačním týmem, kterým bych chtěl tímto moc poděkovat za trpělivost a odvedenou práci během celého léta. Nové logo a vlastně celá nová vizuální identita je tak podle mě pomyslná třešnička na dortu, která celou tuhle změnu symbolizuje. Byl to jednoznačný návrh či se uvažovalo ještě o dalších?

Byl to jednoznačný návrh či se uvažovalo ještě o dalších?

Původní záměr byl vytvořit druhou sadu dresů – mohu prozradit, že nové dresy máme v plánu představit již na prvním turnaji mužů 27. 9. 2020, který zároveň pořádáme. Sbíral jsem zpětnou vazbu od členů napříč kategoriemi a pár návrhů zahrnovalo i změnu loga. V tu chvíli se zrodila myšlenka dát klubu i celou novou vizuální identitu, s kterou nám pomohla příbramská grafička Zdeňka Kosková (Studio Kosek). Úplně od našich tradic jsme se nechtěli odchýlit. Výsledkem je logo, které je hravé, dravé a zároveň odkazuje na naše 2 předchozí, ovšem je daleko řemeslně propracovanější.

Myslíš, že celkově nová identita klubu osloví více lidí z řad veřejnosti?

Myslím si, že budeme více čitelní zejména ve florbalových kruzích. Zjistil jsem, že kromě jednoho družstva mladších žáků v Semilech a dvou dětských družstev v Písku nikdo žraloka nemá. Díky nové identitě bude navíc každému jasné, že Žralok je ten z Příbrami. Co se týká veřejnosti, určitě si nová identita své fanoušky i tady najde. Nedávno se mi stala taková příjemná příhoda, trénoval jsem s dorostenci na hřišti pod Svatou Horou a přišel tam kluk kolem 10 let s florbalkou. Zeptal jsem se ho, jestli hraje za Žraloky a on mi bez rozmýšlení odpověděl, že ne, ale že to zvažuje – to zjištění, že už teď je naše jméno poznávané, je, myslím, skvělý příslib!“

Jake další plány s vedením klubu máte do budoucna?

Plánů je teď opravdu hodně. Od září rozjíždíme Florbalovou školičku na několika základních školách v Příbrami, od čehož si slibujeme přísun malých dětí – zejména elévů k vytvoření kompletní struktury kategorií. I tento rok se budeme podílet s městem na projektu Sportík, který je zase zaměřen na výuku tělesné výchovy s podporou sportovních trenérů z příbramských sportovních klubů. Dále bychom chtěli pro naše hráče a rodiče, ale i pro další fanoušky rozjet fanshop právě s novou identitou. V neposlední řadě chceme pracovat s hráči, kteří už u nás hrají, neboť rok od roku jsem stále více v údivu, kolik talentovaných dětí ve svých řadách máme.

Naši fanoušci se na sociálních sítích můžou setkat i s jinou variantou loga/symbolem. Můžeš nám o tom říct více?

Je to jednoduché, logo máme samozřejmě jenom jedno, nicméně na sociálních sítích jsou určitá omezení, díky kterým by logo tak nevyznělo. Proto používáme zjednodušený symbol, který je k vidění i na jiných materiálech. Jak už jsem zmínil, značka žraloka ve spojení s námi je podle mě ustálená.

Publikováno v Klub