Rozhovor s Milanem Štěrbou o jeho zahraničním angažmá

Milan Štěrba je dalším z hráčů Žraloků Příbram, který okusil, jaké to je si zahrát v zahraničí.

Během jaké sezóny jsi působil v zahraničí a jak dlouho jsi tam byl?

V Německu jsem působil v sezóně 2016/2017. Na první turnaj jsme vyrazili společně s Michalem Soukupem a Pavlem Hudíkem 18.6.2016 a týden na to, už sem si stěhoval do Německa první věci, takže to byla celkem rychloakce. V Německu sem byl 12 měsíců a po sezóně se vrátil zpět domů.

V jakém týmu jsi hrál a co to bylo za ligu?

Hrál jsem v týmu FC Rennsteig Avalanche, který v tom roce hrál 3.Bundesligu (třetí nejvyšší soutěž v Německu).

Jak jsi se do zahraničí dostal?

Dostal jsem vlastně pozvánku od Michala Soukupa, který byl s tamním týmem v kontaktu. Napsal mi zprávu, že tým hledá ještě jednoho hráče a jestli bych to nechtěl jet zkusit na již zmíněný turnaj. Podívat se, jak tým vypadá a případně probrat věci ohledně přestupu. Oběma se nám tam líbilo a jelikož nám nic nebránilo odjet do zahraničí, tak jsme na tuto nabídku kývli. Byla to opravdu akce narychlo.

Byl jsi během této sezóny produktivním hráčem?

Byl to nový tým a nový systém. Chvilku mi trvalo si zvyknout, ale jakmile se člověk trochu rozkoukal, tak to každým zápasem šlo lépe a lépe. Jediné mínus bylo, že sem musel hrát obránce, a to mi v té době moc nevyhovovalo. Byl sem spíše zvyklý útočit a dávat góly. Ale nějak jsem se s tím srovnal a samozřejmě sem nějaké hezké branky vstřelil. Ale mohlo to být lepší.

Chybí ti Německo?

Na Německo samozřejmě vzpomínám rád. Byla to nová zkušenost a rozhodně toho nelituji. Seznámil jsem se spoustou lidí, se kterými jsem do dneška v kontaktu. Takže rád si zavzpomínám na staré časy. Ale nebudu lhát, že doma je doma.

Kdyby jsi měl možnost, chtěl by jsi hrát zase někde venku

Momentálně už by to asi nešlo. Už nejsem nejmladší a mám spoustu povinností. Momentálně mi vyhovuje, že jsem se vrátil do Příbrami ke Žralokům, kde hrajeme se skvělou partou kluků. Jsme kamarádi i mimo hřiště, a to je pro mě důležité. Ale rozhodně bych všem mladším kolegům doporučil, vyzkoušet si to někde v zahraničí!