Ženy si z Prahy přivezly první tři body

27.9.2020 odjely bojovat o první body sezony i naše ženy. V Unihoc Aréně Praha poměřily síly s týmy FBC Slavia Praha a Cirkus Praha.

FBC Slavia Praha – 0:2

Parádní výkon gólmanek

Obránkyně to dnes bolelo

V prvním zápase naše ženy poměřily síly se Slávií Praha. Od začátku byl zápas velice vyrovnaný. Oba celky bezchybně bránily a občasné chyby v obraně zachraňovaly obě golmanky parádními zákroky. V tomto duchu se odehrával téměř celý zápas, kdy první a druhá třetina skončila bez branek.

Do poloviny třetí třetiny vývoj zápasu naznačoval, že by mohl skončit bezbrankovým výsledkem. Bohužel ve 30. minutě zápasu se poprvé rozvlnila síť, kdy po nešťastné teči obránkyně propadl balonek do příbramské svatyně a Slávie šla do vedení. Ve 31. minutě přidaly hráčky Slávie druhou branku a do konce zápasu se na stavu 0:2 nic nezměnilo.

Po třetinách: 0:0; 0:0; 2:0  KB: 

Cirkus Praha – 8:3

Do druhého zápasu se nastupovalo s cílem připsat si tři body. Od první minuty zápasu se hrálo velice aktivně na obou stranách. Naše Žraločky se snažily prosadit více kombinační hrou. Naopak hráčky Cirkusu spoléhaly na dlouhé vyhazované balony. První branka padla již ve třetí minutě zápasu, kdy po přesné krosové přihrávce dávala hráčka Cirkusu gól do odkryté branky. Naštěstí tato poměrně rychlá branka naše hráčky nerozhodila a již ve 4. minutě po individuální akci srovnala Hlinková na 1:1. Obě družstva si vytvářela šance a hra se přelévala ze strany na stranu. Na začátku 7. minuty se opět do vedení dostaly hráčky Cirkusu. Na srovnání skóre stačilo našim Žraločkám pouhých 15 vteřin,  kdy po vhazování a individuální akci srovnávala Prokopová. Stačilo dalších 20 vteřin a po pohledné kombinaci díky trefě Sedláčkové šla Příbram do vedení. Do konce první části ještě upravila skóre na 4:2 svou trefou Hlinková.

Ve druhé části zápasu padl pouze jeden gól a to do sítě Příbrami. Na hráčkách obou týmů byla vidět začínající únava. Závěrečná třetina zápasu byla plně pod kontrolou hráček Příbrami. Notně unavené hráčky Cirkusu fyzicky nestačily na závěrečný nápor Žraloček, které zodpovědně bránily pomáhaly tak své gólmance a naopak samy postupně vstřelily 4 branky. Na konci zápasu tak svítilo na tabuli krásných 8:3 a příbramské Žraločky si z Unihoc Arény odvážejí první 3 body.

V tomto zápase si odehrály svou premiéru v kategorii žen také dvě mladé posily týmu –  Petra Čajanová, která si připsala jeden bod za asistenci a gólmanka Nikola Řepíková, která  svou premiéru v této kategorii ověnčila vítězným zápasem.

Po třetinách: 4:2; 0:1; 4:0  KB: Prokopová  3+1, Sedláčková3+0, Hlinková 2+0, Lukešová K. 0+2, Vokurková 0+2, Čajanová P. 0+2